IVR Menu

Co to takiego?

Usługa IVR Menu jest najbardziej podstawowym elementem systemu IVR. Usługa ta posiada jedno wejście i jedenaście wyjść odpowiadających dziesięciu znakom na klawiaturze aparatu telefonicznego od „0” do „9” i domyślnemu wyjściu.

Działanie usługi polega na odtworzeniu wcześniej zarejestrowanego komunikatu wstępnego (powitalnego) w formacie WAV, po czym następuje oczekiwanie na wprowadzenie przez abonenta pojedynczego sygnału odpowiadającego jednemu z 10 przycisków na klawiaturze telefonu od „0” do „9” i przekazaniu sterowania do odpowiedniego wyjścia.

Na wyjściu odtwarzany jest przypisany do danego wyjścia zarejestrowany wcześniej komunikat w formacie WAV Jeżeli natomiast do wyjścia przypisane jest wejście innej usługi, to dalsze sterowanie przekazywane jest do tej usługi.

W sytuacji, gdy do wyjścia nie jest przypisanego wejścia żadnej innej usługi, następuje powrót do odtworzenia komunikatu wstępnego. Jeśli natomiast w czasie 2 sekund abonent nie wprowadzi żadnego z dostępnych sygnałów, a zatem nie wybierze żadnego z dostępnych numerów od „0” do „9” na klawiaturze aparatu telefonicznego to sterowanie przekazywane jest do wyjścia domyślnego. Zachowanie wyjścia domyślnego jest analogiczne do pozostałych wyjść.

Zastosowanie

Usługa IVR Menu znajduje zastosowanie w chwili, gdy chcemy naszemu klientowi dać możliwość wyboru połączenia się z wybranym przez niego działem, bądź też z wybrana osobą przypisaną danemu numeru w zapowiedzi głosowej słyszanej przez abonenta. Najczęściej, zatem usługa IVR Menu rozpoczyna się powitaniem abonenta, który dodzwonił się do naszej firmy. Następnie zostają mu przestawione możliwości wyboru i tak np.: wybierając 1 może połączyć się z działem obsługi klienta, wybierając 2 połączy się z sekretariatem, wybierając 3 połączy się z handlowcem, a gdy nasz abonent będzie chciał zapoznać się z nowościami produktowymi wybiera 4. Oczywiście możliwości wyboru przedstawiane są poprzez miłą zapowiedz głosową np.: „Aby połączyć się z naszym handlowcem wybierz 3”. W ten sposób pominięty zostaje problem łączenia się z przypadkową osobą w firmie, a następnie lokalizowaniem osoby, z która chciałby porozmawiać nasz potencjalny klient.

Jak zamówić usługę IVR Menu?

 

Wpłać na nasze konto bankowe opłatę roczną w wysokości 122 zł (80 1090 1694 0000 0001 3259 9953) – Robbo Multimedia Sp. z o.o., ul. Żwirowa 28, 05-506 Wilcza Góra).
W tytule przelewu wpisz: „Aktywacja IVR Menu dla identyfikatora ………..”.

Jeśli jeszcze nie jesteś naszym klientem i nie masz identyfikatora, zarejestruj się.

Jak przedłużyć ważność usługi IVR Menu?

Wpłać na nasze konto bankowe opłatę roczną w wysokości 122 zł (80 1090 1694 0000 0001 3259 9953) – Robbo Multimedia Sp. z o.o., ul. Żwirowa 28, 05-506 Wilcza Góra). W tytule przelewu wpisz koniecznie: „Przedłużenie IVR Menu – identyfiktor ………..”.