Bezpłatne testy telefonu stacjonarnego bez abonamentu

Telik – operator stacjonarnej telefonii internetowej rozpoczął ogólnopolską akcję bezpłatnych testów swojej innowacyjnej usługi, przełamującej dotychczasowy monopol na dostęp do telefonu stacjonarnego.

Aby rozpocząć testy, wystarczy wejść na stronę operatora i wybrać zakładkę „zamów”, wypełnić formularz rejestracyjny oraz wybrać swój nowy numer telefonu.

Po wypełnieniu formularza należy pobrać bezpłatny program do prowadzenia rozmów telefonicznych przez mikrofon i słuchawki podłączone do komputera. Po krótkiej i prostej konfiguracji nowa linia stacjonarna jest już aktywna – można odbierać połączenia telefoniczne z każdej sieci telefonicznej świata.

Numery funkcjonujące w sieci Telik swoją budową niczym nie różnią się od numerów stacjonarnych innych operatorów (np. Orange). Osoby dzwoniące do użytkowników Telika, ponoszą koszt rozmowy taki jak do polskiej sieci stacjonarnej. Połączenia w ramach sieci Telik są zupełnie darmowe.

Ogromną zaletą tej rewolucyjnej usługi jest możliwość wybrania numeru telefonu w dowolnej strefie numeracyjnej, bez względu na miejsce zamieszkania. Na przykład firma mieszcząca się w Krakowie, mająca klientów w Warszawie, może wybrać numer ze strefy warszawskiej 22, tak aby osoby dzwoniące do firmy ponosiły koszt połączenia lokalnego. Istnieje także możliwość przydzielenia wielu numerów z różnych stref do jednej linii telefonicznej.

Do rozmów można wykorzystać specjalne bramki podłączane bezpośrednio do sieci internetowej (bez pośrednictwa komputera). Dzięki nim można tanio lub za darmo rozmawiać przez zwykły, dotychczasowy telefon stacjonarny.